جایگاه جهانی اتوماسیون صنعتی

جایگاه اتوماسیون صنعتی

جایگاه اتوماسیون صنعتی را باید بهتر بشناسیم تا بتوانید در این صنعتی بهتر عمل کنیم؛ صرف نظر از اینكه سیستم های اتوماسیون نقش مغز و اعصاب را برای یك کارخانه بازی می کنند و در نتیجه مهمترین و حساس ترین بخش های یك فرایند تولیدی را تشكیل می دهند،شواهد بسیاری برای راهبردی بودن اتوماسیون و کنترل در صنایع کشورها دلالت می نمایند. آمارهای جهانی نشان دهنده این واقعیت هستند که چند کشور صنعتی بزرگ جهان هم بزرگترین تولید کنندگان و هم بزرگترین مصرف کنندگان این فناوری می باشند.

آمارها بیان گر آن است آمریكا،ژاپن و آلمان که سه قدرت صنعتی اول جهان هستند، به ترتیب حدود ۳۳ % و ۲۳ % و ۱۱ % مصرف سیستم های اتوماسیون را به اختصاص داده اند و از طرف دیگر ۳۳ % و ۲۳ % و ۱۳ % از تجهیزات و نرم افزارهای اتوماسیون صنعتی را نیز تولید می کنند. این آمار به خوبی نشانگر آن است که در صورتی که بخواهیم در زمینه صنعت توفیق داشته باشیم باید هم به استفاده گسترده و مناسب از فناوری پیشرفته اتوماسیون در صنایع خود و هم به تولید این فناوری در کشور اهتمام ورزیم. از این دیدگاه ،فناوری اتوماسیون به دلیل همین جنبه خاص یعنی اهمیت آن برای رقابت پذیر ساختن تولید در همه رشته های صنعتی جایگاه ویژه ای دارد.در کشور ژاپن حدود ۱۱ تا کارخانه در حوزه تولید ربات فعالیت می کنند.

جایگاه اتوماسیون صنعتی در ژاپن

نكته جالب در ژاپن وجود کارخانه هایی به نام کارخانه های تاریك است که با اتوماسیون سازی کارخانه ها در این کشور رواج یافته است. این کارخانه ها بدون هیچ گونه نور و روشنایی فعالیت می کنند و برای ایجاد روشنایی،برقی مصرف نمی کنند. کاوازاکی از جمله شرکت هایی است که در زمینه تولید ربات فعالیت می کند. شرکتی قدرتمند با سالها سابقه و پشتوانه ی مالی که دارای تعدادی ربات نصب شده در کارخانجات مختلف سطح کشور می باشد. در حقیقت اولین روباتهای صنعتی نصب شده در کشور از نوع کاوازاکی بودند که در خط تولید پراید در کارخانه سایپا نصب شدند و عملیات جوشكاری سقف بدنه ها را انجام می دادند.

مانیتورینگ و جایگاه اتوماسیون صنعتی

یكی دیگر از مباحث مهم و مرتبط با اتوماسیون صنعتی ، مانیتورینگ می باشد . امروزه مانیتورینگ یكی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع به خصوص صنایع بزرگ می باشد. بسیاری از صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی ، صنایع تولید انرژی ، صنایع شیمیایی و … بدون استفاده از سیستم مونیتورینگ مناسب قادر به ادامه کار خود نیستند . مونیتورینگ عبارت است از جمع آوری اطلاعات مورد نظر از بخشهای مختلف یك واحد صنعتی و نمایش آنها با فرمت مورد نظر برای رسیدن به اهداف ذیل :

– نمایش وضعیت لحظه ای هر یك از ماشین آلات و دستگاهها

– نمایش و ثبت پارمترهای مهم و حیاتی یك سیستم

– نمایش و ثبت آلارمهای مختلف در زمانهای بروز خطا در سیستم

– نمایش محل خرابی و زمان وقوع ایراد در هر یك از اجزای سیستم

– نمایش پروسه های تولید با استفاده از ابزارهای گرافیكی مناسب

– تغییر و اصلاح Set Point ها حین اجرای پروسه تولید

– امكان تغییر برخی از فرایندهای کنترلی از طریق برنامه مونیتورینگ

– ثبت اطلاعات و پارمترهای مورد نظر مدیران از قبیل زمانهای کارکرد، میزان تولید ، میزان مواد اولیه مصرفی ، میزان انرژی مصرفی و …

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *