بندآور در شیرهای صنعتی

کاربرد بندآور در شیرهای صنعتی چیست؟

وظیفه بندآور یا مجرابند، مسدود و یا برقرار نمودن مسیر عبور جریان سیال میباشد.  جهت حرکت بندآور نسبت به جهت حرکت سیال چند صورت می باشد:

۱-  حرکت بندآور می تواند عمود بر جهت حرکت سیال باشد. از این راه مسیر عبور را باز یا مسدود کند. از آنجایی که در این شیرها در حالت نیمه باز تنها بخش محدودی از بندآور در معرض کل جریان عبوری قرار گرفته. و سریع تر ساییده می شود، این شیر ها عموماً در مواردی کاربرد پیدا می کنند که صرفاً برقراری یا قطع کامل جریان مد نظر باشد. در این شیرها با توجه به جهت قرارگرفتن بندآور و متعلقات آن، نیاز به فضای کمی برای شیر داریم. به همین دلیل شیر کوچک تر و سبک تر می شود. این کاهش وزن و ابعاد، هزینه تولید را کاهش می دهد.

۲-  حرکت بندآور میتواند به موازات جهت حرکت سیال باشد. در این حالت حرکت بندآور و جریان به گونه ای است که در حالت سایش یکسان در بندآور اتفاق می افتد. با توجه به طراحی ساختار این نوع شیرها، سایش متقارن تأثیر کم تری در ایجاد نشتی در شیر دارد. به همین جهت معمولاً از آنها برای کنترل جریان استفاده می شود. اما ساخت این شیرها مشکل تر بوده و هزینه بالاتری دارد.

نمایی از بندآور در شیرهای صنعتی :

plug

۳-  در برخی از شیرها، بندآور می چرخد و با چرخش خود مسیر عبور سیال را باز یا مسدود می کند.  این شیرها سرعت عمل بالایی دارند. استفاده از آنها در محل هایی که باز و بسته شدن سریع شیر مورد نیاز باشد، متداول است. نکته قابل ذکر در این گونه شیرها، تشخیص وضعیت شیر، از روی جهت دسته آن است. اگر دستة شیر موازی خط لوله باشد، شیر باز و اگر عمود بر خط لوله باشد، شیر بسته است.

اتوماسیون صنعتی چیست؟

تاریخچه اتوماسیون صنعتی چیست ؟

آیا این سوال را تا به حال از خود پرسیده اید که اتوماسیون صنعتی چیست ؟ اتوماسیون یا همان خود فرمان یا خودکار برگرفته از زبان یونان باستان می باشد. روباتیزه کردن یا اتوماسیون صنعتی به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه های تولید است. این بحث یك گام فراتر از مكانیزه کردن است. مكانیزه به معنی فراهم آوردن متصدیان انسانی با ابزار و دستگاه هایی که ایشان را برای انجام بهتر کارها یاری می دهد.
 

اجزای اتوماسیون صنعتی چیست ؟

نمایان ترین و شناخته شده ترین بخش اتوماسیون صنعتی، ربات های صنعتی هستند که مهم ترین نقش را ایفا می کنند. در حیطه صنعتی سازی اتوماسیون قدم بعدی مكانیزه سازی است. بدین صورت که ماشین جایگزین نیروی فیزیكی انسان شده و اتوماسیون نقش احساس و مجری بودن مستقیم انسان در صنعت را به شكل چشمگیری کاهش می دهد. تنها کاربرانی که در این سیستم ها در پروسه تولید شرکت دارند،ناظران هستند.
 
چرخه ی تولید اتوماسیون سازی شده شامل کلیه عوامل لازم برای اندازه گیری، انتقال،نمایش،ذخیره سازی و تنظیم اطلاعات از مراحل ساخت و اجرای فرامین مربوطه می باشد.با روی کارآمدن تراشه های پردازش گر و کنترلر ایده ایجاد چنین سیستم هایی به وجود آمد. سیستم هایی که قادر باشند دخالت انسان در چرخه تولید را به حداقل رسانده و تنها او را ناظری بر پروسه ساخت گردانند.
 
 

کاربرد اتوماسیون صنعتی چیست ؟

اتوماسیون صنعتی یكی از مهمترین ارکان تولید صنعتی به حساب می آید. تا قبل از روی کارآمدن این نوع سیستم ها از دستگاه های مختلفی برای کنترل خطوط تولید استفاده می شد،که هر کدام به صورت مستقل عمل می کردند و محدودیت های بسیاری داشتند. اما هدف این سیستم و استفاده از روبات، تزریق احساس به پروسه تولید است.
 
هم سویی و هم هدف کردن دستگاهها و روباتها و ایجاد شبكه در یك نظام تولید،حاصل به کارگیری تكنولوژی اتوماسیون است. به عبارت دیگر اتوماسیون وظیفه ای بیش از کنترل فرایند تولید را بر عهده دارد. اما وظایف تعریف شده ی یك سیستم اتوماسیون که توسط کارشناسان مربوطه تنظیم شده است عبارتند از:
 
  • جاری ساختن استراتژی های کنترلی در کارخانه
  •  تبادل اطلاعات میان بخش های تولید
  •  ایجاد یك واسطه بین کاربر و مجموعه تحت کنترل
 

مزایای اتوماسیون صنعتی چیست ؟

۲ مزیت مهم اتوماسیون صنعتی عبارت است از:

امنیت و دقت کار:

در زمینه امنیت کار تقریباً همه با اتوماسیون موافقند. چرا که در بسیاری از صنایع که برای انسان خطراتی وجود دارد (نظیر صنایع شیمیایی و اتمی) این سیستم از جایگاه والا و مؤثری برخوردار است. در عین حال در بسیاری از صنایع میزان دقت لازم به هیچ وجه توسط انسان دست یافتنی نیست. در اینگونه محیط ها نیز فقط باید از دستگاههای اتوماتیك و کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده کرد.

 انعطاف پذیری:

تصور کنید مالك کارخانه ای هستید که بازار از محصولاتش اشباع شده است،یا کالای شما دیگر خریدار ندارد و یا به هر دلیل دیگری قصد دارید محصول دیگری تولید کنید. برای این کار شما باید تمامی دستگاههای خط تولید را تعویض کرده و به عبارت دیگر باید هزینه بسیار زیادی را برای جلوگیری از ضرر بپردازید. اما اگر به روی خط تولید خود یك سیستم اتوماسیون صنعتی را پیاده سازی کرده باشید و وظایف عمده ی ساخت را به روباتها محول کرده باشید،برای تعویض محصول تولیدی تنها کافیست نرم افزار شبكه خود تغییر داده و اندکی در سخت افزار خود دست ببرید. به عبارت دیگر با اتوماسیون صنعتی می توان از زیان های بزرگ و درواقع از ورشكستگی فرار و تنوع در تولید را ایجاد کرد.

لزوم اتوماسیون صنعتی چیست؟

 این رشته چندبخشی در ابتدا با توجه به نیاز به سرعت، دقت و تكرارپذیری تولید محصولات صنعتی به وجود آمده است و اکنون در جهت انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان هرچه بیشتر خطوط تولید به تحول خود ادامه می دهد. اهم نیروهای پیش برنده تكامل سیستم های اتوماسیون  عبارتند از:

  • فشار برای کاهش قیمت
  • نیاز افزون تر به کیفیت
  • کم شدن چرخه عمر محصولات
  • تغییرات سریع در تكنولوژی

جایگاه جهانی اتوماسیون صنعتی

جایگاه اتوماسیون صنعتی

جایگاه اتوماسیون صنعتی را باید بهتر بشناسیم تا بتوانید در این صنعتی بهتر عمل کنیم؛ صرف نظر از اینكه سیستم های اتوماسیون نقش مغز و اعصاب را برای یك کارخانه بازی می کنند و در نتیجه مهمترین و حساس ترین بخش های یك فرایند تولیدی را تشكیل می دهند،شواهد بسیاری برای راهبردی بودن اتوماسیون و کنترل در صنایع کشورها دلالت می نمایند. آمارهای جهانی نشان دهنده این واقعیت هستند که چند کشور صنعتی بزرگ جهان هم بزرگترین تولید کنندگان و هم بزرگترین مصرف کنندگان این فناوری می باشند.

آمارها بیان گر آن است آمریكا،ژاپن و آلمان که سه قدرت صنعتی اول جهان هستند، به ترتیب حدود ۳۳ % و ۲۳ % و ۱۱ % مصرف سیستم های اتوماسیون را به اختصاص داده اند و از طرف دیگر ۳۳ % و ۲۳ % و ۱۳ % از تجهیزات و نرم افزارهای اتوماسیون صنعتی را نیز تولید می کنند. این آمار به خوبی نشانگر آن است که در صورتی که بخواهیم در زمینه صنعت توفیق داشته باشیم باید هم به استفاده گسترده و مناسب از فناوری پیشرفته اتوماسیون در صنایع خود و هم به تولید این فناوری در کشور اهتمام ورزیم. از این دیدگاه ،فناوری اتوماسیون به دلیل همین جنبه خاص یعنی اهمیت آن برای رقابت پذیر ساختن تولید در همه رشته های صنعتی جایگاه ویژه ای دارد.در کشور ژاپن حدود ۱۱ تا کارخانه در حوزه تولید ربات فعالیت می کنند.

جایگاه اتوماسیون صنعتی در ژاپن

نكته جالب در ژاپن وجود کارخانه هایی به نام کارخانه های تاریك است که با اتوماسیون سازی کارخانه ها در این کشور رواج یافته است. این کارخانه ها بدون هیچ گونه نور و روشنایی فعالیت می کنند و برای ایجاد روشنایی،برقی مصرف نمی کنند. کاوازاکی از جمله شرکت هایی است که در زمینه تولید ربات فعالیت می کند. شرکتی قدرتمند با سالها سابقه و پشتوانه ی مالی که دارای تعدادی ربات نصب شده در کارخانجات مختلف سطح کشور می باشد. در حقیقت اولین روباتهای صنعتی نصب شده در کشور از نوع کاوازاکی بودند که در خط تولید پراید در کارخانه سایپا نصب شدند و عملیات جوشكاری سقف بدنه ها را انجام می دادند.

مانیتورینگ و جایگاه اتوماسیون صنعتی

یكی دیگر از مباحث مهم و مرتبط با اتوماسیون صنعتی ، مانیتورینگ می باشد . امروزه مانیتورینگ یكی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع به خصوص صنایع بزرگ می باشد. بسیاری از صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی ، صنایع تولید انرژی ، صنایع شیمیایی و … بدون استفاده از سیستم مونیتورینگ مناسب قادر به ادامه کار خود نیستند . مونیتورینگ عبارت است از جمع آوری اطلاعات مورد نظر از بخشهای مختلف یك واحد صنعتی و نمایش آنها با فرمت مورد نظر برای رسیدن به اهداف ذیل :

– نمایش وضعیت لحظه ای هر یك از ماشین آلات و دستگاهها

– نمایش و ثبت پارمترهای مهم و حیاتی یك سیستم

– نمایش و ثبت آلارمهای مختلف در زمانهای بروز خطا در سیستم

– نمایش محل خرابی و زمان وقوع ایراد در هر یك از اجزای سیستم

– نمایش پروسه های تولید با استفاده از ابزارهای گرافیكی مناسب

– تغییر و اصلاح Set Point ها حین اجرای پروسه تولید

– امكان تغییر برخی از فرایندهای کنترلی از طریق برنامه مونیتورینگ

– ثبت اطلاعات و پارمترهای مورد نظر مدیران از قبیل زمانهای کارکرد، میزان تولید ، میزان مواد اولیه مصرفی ، میزان انرژی مصرفی و …